Teda nechtěl bych být ženou. To musí být takový tlak společnosti, aby byly mladé (= krásné). Zřejmě si to muži takto dobře zařídili, když ti naopak vstanou, žádné půlhodinové líčení, ale vezmou si na sebe méně propocené triko a jdou. A nikdo neřeší, že v padesáti vypadají rozkydle (však si zajděte do bazénu a uvidíte, co se stalo s bývalými atlety a lamači srdcí).
Tlak na ženské mládí je vidět i historicky. Co jiného než <15letá holčička se skrývá pod vznešeným pojmem "panna"? (Jsou výjimky, ale to asi nejsou ty panny, o něž stál princ z pohádek.) A opět, panna musí být neposkvrněná, zatímco princ se mohl poskvrnit všude. V křesťanství je pak neposkvrněnost ještě zdůrazněna pannou Marií a přitom zastřena jakýmsi božím početím. Lol. Hezky je to zařízeno. (A to nejsem progresivní levičák ani feminista, abych si všiml toho co je očividné.)
(Nicméně ono je to logické, protože "plodnost". Což ovšem nic nemění na tom, že bych se chtěl ráno půl hodiny líčit a muset si tak hrát na "plodnější" :-))
https://www.novinky.cz/clanek/zena-styl-nejcastejsi-chyby-v-liceni-u-zen-po-padesatce-40437470
@mig
Sakra, dej si sprchu :D
To není žádný tlak. Každá žena se narodila mladá. A Mládí slouží k tomu, aby si našla muže. Pokud se snaží v 50 stále mládí napodobovat, tak to není tlak od chlapů, ale popírání skutečnosti, že si posrala život :D