@hideki а блэндер 3.0 альфой можно пользоваться или нельзя, я хочу изучить один интерфейс, одну версию которая скоро не потеряет компатибильност, но ждать августа не осилю
Follow

@Wrol There will not be anything special about 3.0. It could just as well be 2.94.

The jump they did from 2.7 from 2.8 was sos big it could have deserved the jump to 3.0 already.

· · Dashboard FE · 0 · 0 · 1
Sign in to participate in the conversation
Game Liberty Mastodon

Mainly gaming/nerd instance for people who value free speech. Everyone is welcome.