#skola Čím dál víc se mi potvrzuje, že nadaní žáci se naučí víc mimo školu (a sami). Nevím jestli má vůbec smysl, snažit se jim cokoli cpát do hlav (tedy postupy, které sice umím, ale které už jsou třeba passé) nebo jim radši nechat volnost.
Řešením není ani dávat jim víc nebo složitějších úkolů. Dnes je vývoj technologií tak rychlý, že jim kolikrát můžu leda popřát hodně úspěchů a těšit se z toho, že je těší to co dělají (a že mi ukážou technologii, na jejíž pochopení nemám čas).
Učitel je dnes tak spíš psycholog nebo ten kdo snad trochu lépe poradí než chatGPT. Nebo má kontakty a dovede něco dohodit.