#skola Čím dál víc se mi potvrzuje, že nadaní žáci se naučí víc mimo školu (a sami). Nevím jestli má vůbec smysl, snažit se jim cokoli cpát do hlav (tedy postupy, které sice umím, ale které už jsou třeba passé) nebo jim radši nechat volnost.

Řešením není ani dávat jim víc nebo složitějších úkolů. Dnes je vývoj technologií tak rychlý, že jim kolikrát můžu leda popřát hodně úspěchů a těšit se z toho, že je těší to co dělají (a že mi ukážou technologii, na jejíž pochopení nemám čas).

Učitel je dnes tak spíš psycholog nebo ten kdo snad trochu lépe poradí než chatGPT. Nebo má kontakty a dovede něco dohodit.

@mig
I nadání studenti potřebují kontext. S programováním jsem začal asi třikrát, a potřeboval jsem učitele, aby mě nasměroval k polím, třídám a abstrakci, jelikož tyto koncepty prostě bez kontextu nezapadnou do správného místa.

Ale ano, rozdíl je, že po hodině kontextu, nadaný stident může strávit dny probíráním toho jednoho předmětu, který potřebuje.

Follow

@mig
Důležité však je, že jedno, co studuje, každý žák musí projít 80 procenty odpadu, aby se dostal k (v lepším případě) 20 procentům předmětů, které potřebuje.

A doufej, že není na propadnutí z žádného z nich, jelikož jinak nebude mít ani čas na to se těm důležitým předmětům věnovat.

Sign in to participate in the conversation
Game Liberty Mastodon

Mainly gaming/nerd instance for people who value free speech. Everyone is welcome.