Proč radši píšu počeštěně "kyberpunk" a ne "cyberpunk"? Z jednoduchého důvodu.
Slovo Cyberpunk je momentálně pod registrovanou ochrannou známkou společností R. Talsorian Games a CD Projekt RED.
Kyberpunkové hnutí vzniklo jako kontrakultura proti tehdy stávající sci-fi kultuře. Inspirovaná drsnými a divokými sedmdesátkami, které daly po sluníčkových šedesátkách světu punk a syrový odpor k estabilishmentu. Doba, kdy neumětelové vzali do rukou kytary a za tónů několika akordů dali prostřednictvím hudby najevo svůj názor.
To je jeden z důležitých atributů tohoto hnutí.
Trochu se mi příčí používat při komunikaci takového hnutí inspirovaným technologickým pokrokem a drsnými streetpunks slovo, které by se mělo správně psát Cyberpunk®.
Taky si pokaždé vzpomenu na starého dobrého Jiřího W. Procházku, který mě tehdy uvedl svojí antologií Tvůrci času do víru příběhů punkerů, kteří nenáviděli korporace a surfovali na vlnách kyberprostoru.
@LukeAlmighty@gameliberty.club
Je to boží :) To bys nevymyslel